Sermayesiz İş Fikirleri : Cebinizi Parayla Doldurun

Sermayesiz iş fikirleri arayan bir çok kişi bulunmakta hissedebiliyoruz. Ekonomik olarak zor durumda olanlar sermayesiz iş fikirleri araştırmaları yapıyor.

Bu yazımızda sermayesiz iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz. Çoğumuz normal bir işte çalışıyoruz lakin ek gelir getiren işler arıyoruz. Bu yazımız da ona da bir nebze yanıt bulacaksınız.

Peki üniversite ve lisede okuyan ve öğrenciyim nasıl para kazanabilirim diyenler? merak etmesin onlarda bu konuda aradığını cevaba bir nevi ulaşacaklardır.

Sermayesiz İş Fikirleri

1 İVR YÖNTEMİYLE PARA KAZANMAK

Evet, duydunuz mu bilmiyorum. Bu yöntemi anlatacağım lakin ahlaki ve din açısından size uygun olmayabilir. O yüzden bunlara ciddi derecede önem veren birisiyseniz bu yöntemi atlamanızı rica ediyorum.

İVR Nedir?

İnternet üzerinden aratırsanız karşınıza sesli yanıt sistemi çıkacaktır. Bir nevi doğru fakat ben bizi ilgilendiren şekilde açıklayacağım. Bunun için 3-4 tane web sitesi mevcut onları da vereceğim. Bize tahsis edilen Sohbet numarasını sosyal medya üzerinden tanıtarak dakika başı 0,63 kuruş kazanıyoruz. 100 x 0,63 = 63 TL hiç az bir miktar değil. Peki sosyal medyadan kastın ne diyecek olursanız. Size önerim ‘ İnstagram Olacaktır ‘

İnstagram üzerinden açacağınız fake hesaplarla size verilen sohbet numarasının tanıtımını yapıyorsunuz bunu arayan kişiler üzerinden dakika başı 4,95 TL kesiliyor. Arayan kişi bunu bilerek arıyor, aradığında anons ile bilgilendirme yapılıyor.

İVR NUMARASI NEREDEN ALABİLİRİM?

ivr.com.tr sitesi bu işin için güzel bir site. 24 Saat içinde numaranız panelinize tanımlanıyor. Anlık çağrıları panel üzerinden takip edebiliyorsunuz. Ödemeler haftalık yapılıyor. Otomatik olarak 50 TL ve üzeri kazançlarınız pazar gecesi periyodik işleme alınıyor. Pazartesi öğleden sonra yatırılıyor, yoğunluktan salı günlerine sarktığı görüldü. 17 Bin ödeme alındığı olmuştur. Ödemeleri sorunsuz şekilde yapmaktadır.

numarabiz.com sitesi de aynı şekilde kaliteli bir sitedir. Aynı şekilde 24 saat içinde hatta skype üzerinden iletişim kurduğumda 2-3 dakika bile sürmeden numaramı tanımlatmışlardı. Desteği çok iyi skype + destek talebi açarak + sitenin canlı desteği üzerinden istediğiniz zaman yazıp sorularınıza yanıt alabiliyorsunuz. Ödemeleri Haftalık olarak yapar sanırım ödemeleri salı günüydü. Ödemelerde sorun olmaz 50 TL üzeri kazançları yatırır. Güvenilirdir.

Yukarıda gördüğünüz siteler benim kullandığım ve hiç bir sorun göremediğim sitelerdir. Çoğunlukla ivr.com.tr kullandım çünkü paneli daha sade geliyordu. Yoksa numarabiz.com da aynı şekilde kalitelidir ve hiç bir farkı yoktur. İki sitede piyasanın öncülerindendir. Toplamda iki siteden 20 BİN TL ödeme alınmıştır.

Makale Yazarak Para Kazanmak ?

Açık konuşmak gerekirse, makale üzerinden 150 – 200 TL arası bir kazancım oldu. Bunun dışında fazla uğraşmadım. Bilgili olduğunuz konularda makale yazarak para kazanmak tabi ki mümkün. makalehizmeti.com sitesinde üyelik açarak makalenizi yazıp para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Sadece özgün yazmanız gerek sağdan soldan çalınan içerikler reddedilir. Başkası bunu satın aldığında panel üzerinden ücretiniz yansıyacak ve 100 TL olduğunda banka hesabınıza alabileceksiniz. Kısa süreli de olsa hızlı para kazanmak isteyen öğrencilerin, ev hanımlarının, bir işi olup da ek para kazanmak isteyenlerin kolayca yapabileceği bir iş diyebilirim.

BONUS : GMAİL SATARAK PARA KAZANMAK?

Evet, eskiden bana milyarla kazandıran bir yöntem. Şuan zorlaştı, yapılır mı? yapılır. Ama eskisi kadar kolay olmaz onu baştan söylüyorum sonra bana kızmayınız.

Ama işin güzel yanı açtığınız gmaillerin tanesi 1 TL. 100 Gmail 100 TL. Youtube forumlarında veya r10.net gibi webmaster forumlarında bunları satabilirsiniz.

Gmail açmak o kadar kolay iş değildir, ip + çerez temizliği gerektirir, bunları yapmanıza rağmen telefon onayına takılabilir. Google sistemini çözenler bu işten hala çok iyi ekmek yemektedir. Bunu araştırarak Gmail satarak para kazanabilirsiniz!

Reply