En İyi Türk Yapımı Korku Filmleri – Uykunuzu Kaçıracak

En iyi Türk yapımı korku filmleri listesi korku filmi sevenler için özenle hazırlanmış bir listedir. Korku filmi izlemeyi seven, korkuyu iliklerine kadar hissetmeyi sevenler için korku filmleri listemize bakmanızı öneriyoruz.

Bu listede bugüne kadar yapılmış, Türk yapımı korku filmleri yer almaktadır. Sıralamaya fazla bakmadan hepsine göz gezdirmenizi öneriyoruz. Haydi Korku filmi listemize bakalım.

Türk yapımı korku filmleri listemizin ilk filmi  :

1 : Dabbe : Bir Cin Vakası

En iyi Türk yapımı korku filmleri listesi : Dabbe Bir Cin Vakası

Vizyon Tarihi : 3 Ağustos 2012
Yönetmen : Hasan Karacadağ
Yazar : Hasan Karacadağ
Oyuncular : Nihan Aypolat, Elçin Atamgüç, Pervin Bağdat
Tür : Korku, Gerilim
Ülke : Türkiye

Dabbe : Bir Cin Vakası Yorum

Dabbe : Bir Cin Vakası senaryosunu yazmak yerine kendi görüşlerimi yazmak istiyorum. Eğer korku filmi arıyorsanız izlemeniz gereken bir film olduğunu söylemeden geçmeyeceğim. Bütçe olarak düşük tutulmuş paranormal activity benzeri bir yapım. Ama film haliyle cin konusunu işlediği için korkuyu iliklerimize kadar veriyor. Bir ailenin durduk yerde yaşadığı paranormal olaylardan kurtulma sürecini anlatıyor.

En iyi Türk yapımı korku filmleri listemizin ikinci sırasında ise Dabbe : Cin Çarpması yer alıyor.

2 . Dabbe : Cin Çarpması

En İyi Türk yapımı korku filmleri : Dabbe : Cin Çarpması

Vizyon tarihi :2 Ağustos 2013
Yönetmen : Hasan Karacadağ
Tür : Korku
Ülke : Türkiye
Dabbe : Cin Çarpması Film Yorumu
Evet geldik en beğendiğim filme. Bana göre bugüne kadar yapılmış en iyi korku filmi Dabbe : Cin Çarpmasıdır. Olayı filmin sonunda anlıyorsunuz. Olayın içine tamamen giriyorsunuz ve kanınız donuyor. Mekanlar bir o kadar da güzel, film çok iyi bağlanmış, oyunculuklar da bir o kadar güzeldi. Kesinlikle izlemeniz gereken filmlerden bir tanesi. Faruk Akat hocanın (Cinci Hoca) kendisinin dolandırıcı olmadığını kanıtlaması için doktorların iyi edemediği bir hastayı iyi etmesi gerekmektedir.
En iyi Türk korku filmi listemizin 3. sırasında Dabbe 6 yer alıyor.
3. Dabbe 6 

En iyi Türk yapımı korku filmleri : Dabbe 6

Vizyon tarihi :2 Ağustos 2013
Yönetmen : Hasan Karacadağ
Tür : Korku
Ülke : Türkiye
Dabbe 6 Film Yorumu 
Evet, Cin çarpması filmine göre düşük olan lakin izlemeniz gereken dabbe serisinden bir film. İşlediği konu çok farklı, ve bir o kadar da ilginç. Sonunda ise ‘ Yok Artık ‘ diyeceğiniz bir son sizleri bekliyor olacak. Haydi bakalım Korku filmi izleme listenize bu dabbe 6 filmini de ekleyiniz. Doktor Zerenin annesinin başına gelenler, kardeşini hasta ediyor, Doktor Zerenin başka bir Doktor arkadaşının ise verdiği ilaçlar fayda etmeyince, bilim dünyasının ret ettiği bir kişiyi öneriyor! olaylar bununla birlikte gelişiyor.
En iyi korku filmleri listemize el-Cin ile devam ediyoruz.
4 : el-Cin

En iyi Türk yapımı Korku filmleri : el-Cin

Vizyon tarihi :2 Ağustos 2013
Yönetmen : Hasan Karacadağ
Tür : Korku
Ülke : Türkiye
el-Cin Film Yorumu
Türk yapımı Korku filmleri listemize devam ederken, Dabbe serisinden olmayan, farklı Hasan Karacadağ korku filmi. Paylaştım dabbe serisi daha korkunç olmadığını söylemeliyim ama bir ara boş zamanınıza izleyebilirsiniz. Film bana göre tamamen çerezlik! Gençlerin ilginç olaylar yaşamasıyla birlikte, neler yaptıklarını sorgulamaya başlarlar.
Yaşadıkları bu olayın içinden çıkmaya çalışırlar… Bakalım başarılı olabilecekler mi!
En iyi Türk yapımı Korku filmleri listemize Musallat 2 ile devam edelim.
5 : Musallat 2

En iyi Türk yapımı korku filmleri : Musallat 2


Vizyon tarihi : 
 2 Aralık 2011
Yönetmen : Alper Mestçi
Tür : Korku
Ülke : Türkiye
Musallat 2 Film Yorumu
Korku filmi hayranıysanız bu filmi izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz! Alper Mestçi klasiği bu film geçmişte olan bazı olaylar sonucu, bir kızın hayatı nasıl kararır onu anlatıyor. Geçmişte yapılan hatalar çözülecek mi?  İzleyip hep beraber görelim.
En iyi Türk yapımı korku filmleri listemize Şeytan-ı Racim ile devam edelim.
6. Şeytan-ı Racim

En iyi Türk yapımı korku filmleri : Şeytan-ı Racim

Vizyon tarihi : 13 Eylül 2013
Yönetmen :  Arkın Aktaç
Yazar : Murat Toktamisoglu
Tür : Korku

Ülke : Türkiye

Şeytan-ı Racim Film Yorumu 

Evet, film çıktığı zaman bir inci sözlük yazarından izinsiz olarak alındığı konu olmuştu. Birebir kontrol ettim ve aynı olduğunu farkettim. Hikayesi kadar filmi de bir o kadar güzel olmuş. Üniversite öğrencisinin arkadaşıyla yaşarken başına gelen olağan dışı durumlar genci tedirgin eder bundan kurtulmak için hocadan yardım ister. Bakalım bu durumdan kurtulabilecek mi? Türk yapımı korku filmleri listemize Siccin 4 ile devam edelim.

Reply