Amir Khan Filmleri: Bir Çırpıda Bitireceğiz 5+ En İyi Hint Filmleri

Aamir Khan Filmleri günümüzde pek çok insan tarafından seviliyor ve izleniyor. Aamir Khan Filmleri günümüzde ki çoğu filmden çok farklı. Her filmi dünya çapında ki sorunları ele alıyor. O yüzden Aamir Khan Filmleri bizde kalıcı etki bırakıyor. Sizlere bu yazımız da ses getiren Aamir Khan Filmlerini paylaşacağız.

Hint Filmleri bazılarımızı sıkıyor, çünkü alışılmışın dışında Hint Filmleri çok uzun oluyor, şarkı kısımları çok uzun oluyor. Bizim insanımız da izlerken sıkılıyor. Lakin Aamir Khan Filmleri işlediği konu itibariyle Hint Filmlerini bize sevdirdi.

Fazla uzatmadan Aamir Khanın yazdığı, oynadığı, En İyi Hint filmleri listemizi paylaşalım. Yani en iyi Aamir khan filmlerini.

1. Thugs of Hindostan (Hindistan Eşkiyaları)

 

En İyi Hint Filmleri : Thugs Of Hindostan

                                   

Yapım Yılı : 2018
Tür : Aksiyon , Macera
Yönetmen : Vijay Krishna Acharya
Yazar : Vijay Krishna Acharya
İMDB PUANI : 3,7

Oyuncuları : Aamir KhanKatrina KaifAmitabh Bachchan
Tam Liste isteyenler buraya tıklayarak ulaşabilirler.

Filmin Konusu Nedir?

Film 1795 yılında geçiyor. Hindustan diğer adıyla Hindoston olarak bilinen bir tarih masalını sinemaya taşımışlar. 1795 yılında İngiliz doğru Hindistan ortaklığı vardır. Gittikçe büyüyen, Hindistanın büyük bölümüne sahip olan İngiliz Doğu Hindistan ortaklığı engel tanımaz olarak görünür. Ancak bu durumdan hoşnut olmayan vardır. Hindistanın ünlü haydut gurunu
müdacele etmeye hazırdır. Khudabaksh Azaad isimli bir haydutun grubu, Hindistanı İngilizlerin elinden kurtarmak için bir mücadeleye atılır.

Aamir Khan Filmleri listemiz de ilk sırada Thugs Of Hindostan bulunmaktadır.

2. DANGAL

Gelmiş Geçmiş En İyi Hint Filmi

Aamir Khan Filmleri – Dangal

Aamir Khanın en çok izlenen ve tüm zamanların en çok izlenen hint filmi olmuştur. Kesinlikle izlemeniz tavsiye edilir. Aamir Khan Filmleri arasında en sevdiğim filmlerdendir.

Yapım Yılı : 2016
Tür : Aksiyon , Biyografi , Dram
Yönetmen : Nitesh Tiwari
Yazar : Piyush Gupta , Shreyas Jain
Oyuncular : Aamir Khan , Sakshi Tanwar , Fatima Sana Shaikh
İMDB : 8,7

Dangal Film Konusu :

Gelmiş geçmiş en çok izlenen hint filmi olan Dangal, Hintli Mahavir Singh Phogat’ın hikayesini anlatıyor. Ülkesine Altın madalya kazandırmak isteyen
Hintli Mahavir Singh Phogat, bunun için erkek çocuğunun olmasını istemektedir. Doğan çocuklarının kız olması onu yıldırmıştır, ta ki kızlarının iki erkeği pataklamasına kadar. Sönen umutları yeniden yeşeren Mahavir Sing, köy baskına rağmen kızlarına güreş öğretmeye, onlara eğitim vermeye başlar.

Kişisel olarak, herkesin izlemesini tavsiye ederim. Aamir Khan Filmleri arasında en beğendiğim film diyebilirim. Hepsini seviyorum lakin bunun yeri bende ayrıdır, hint sinemasının en iyi filmlerindendir.

3. P.K. (Peekay)

En iyi 5 amir khan filmi

Aamir Khan Filmleri : P.K.

Yapım Yılı : 2014
Tür : Komedi, Dram, Fantastik
Yönetmen : Rajkumar Hirani
Yazar : Rajkumar HiraniAbhijat Joshi
Oyuncular : Aamir KhanAnushka SharmaSanjay Dutt
İMDB : 8,2

PK Film Konusu

P.K. (Aamir Khan) Dünyaya uzay aracıyla iner, geri gidecektir lakin üzerinde bulunduğu cihazı çaldırdığı için uzay gemisini çağıramaz. Dünyada ki yaşamı bilmediği için çok masumdur. Kimsenin düşünmediği çok basit sorular sorar. Ama cevapları bir o kadar da enterasandır. Film karmaşık felsefeleri içerdiği konu itibariyle mükemmel yöntemlerle ortaya koyuyor. İzleyenleri düşünmeye sevk ediyor. Kesinlikle izlemenizi önerdiğim Aamir khan filmlerindendir.

4. Her Çocuk Özeldir (Taare Zameen Par)

En İyi Hint Filmleri : Her Çocuk Özeldir (Taare Zameen Par)

Yapım Yılı : 2007
Tür : Dram, Aile
Yönetmen : Aamir KhanAmole Gupte
Yazar : Amole Gupte
Oyuncular : Darsheel SafaryAamir KhanTisca Chopra
Oyuncu kadrosu tam listesi için tıklayınız.
İMDB : 8,4

Her öğretmenin öğrencilerine izletmesi, her anne babanın ise özellikle izlemesi gereken nadir bulunan en iyi hint filmi.

Her Çocuk Özeldir Film Konusu

Sayıları ve harfleri algılamayan çocuk, aile ve arkadaşları tarafından geri zekalı olarak görülür. Bunun yüzünden yatılı okula gönderilir. Bir süre orada durduktan sonra yeni gelen Resim Öğretmeni (Aamir Khan) ona gereken değeri verecektir.

5. Ghajini

Amir Khan Filmleri : Ghajini

Yapım Yılı : 2008
Tür : Aksiyon , Dram , Gizem
Yönetmen : AR Murugadoss
Yazar : Piyush Mishra , A.R. Murugadoss
Oyuncular : Aamir KhanAsinJiah Khan
Oyuncu kadrosu tam liste için tıklayınız.

İzlemeniz gereken en iyi hint filmlerinden biri! kesinlikle tek solukta izleyeceğiniz en iyi amir khan filmi diyebilirim. Tabi listede bulunan her film ayrı ayrı konulara sahip mükemmel hint filmleri.

Ghajini Film Konusu

Sanjay Singhania ülkenin en zengin iş adamlarından biridir. Evlenmeyi düşündüğü kız arkadaşıyla birlikte kötü bir saldırıya maruz kalırlar.
Sanjay Singhania her 15 dakika da bir hafızasında ki her şeyi unutur. Bu zor hastalığa rağmen bu saldırı yapan Ghajiniyi bulup intikam almak için peşine düşer.

Amir Khan Filmleri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Boş zamanınızın da hazırladığımız en iyi hint filmleri listemizdeki bollywood filmlerini kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

Reply