Adsense Hesabınız Etkinleştiriliyor Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Adsense hesabınız etkinleştiriliyor sorunu nasıl düzeltilir? adsense için başvuran çoğu kişi bu sorunun cevabını merak ediyor. Çünkü bir gün sürebilir yazdığı halde 1 hafta 2 hafta hatta 1 ay bile sürdüğü olabiliyor. Bu kadar beklemek istemeyenlerin adsense hızlı onay olmak için ne yapması gerekiyor? kısaca bildiklerimi size anlatmak isterim umarım sizlerle faydası olur.

Adsense Başvurunuz Greylistte Kaldı

Evet. Adsense başvurularının greylistte kalma olasılığı var. Yani bir nevi bug diyelim. Bunu anlamanın bir yolu var mı? maalesef şuanda bunun bir yolu yok. Sadece bir ay ve üzeri başvurular greylistte kalmış diyebiliriz.

Adsense Greylist Çözümü

Uzun süredir bekliyorsanız, adsense hesabınızı iptal edin. Tamamen kapatın, yeni bir gmail hesabı açarak yeniden başvurunuzu gönderin. Bu şekilde bu sorunu aşabilirsiniz.

Adsense hesabınız etkinleştiriliyor sorunu

Yukarıda ki greylist olayını yapmak istemezseniz sizlere bu sorunun başka nelerden kaynaklanacağı hakkına bilgi verelim. Kodu yanlış yere yapıştırmış olabilirsiniz. Adsense hesabınız onaylandığında nerede yayınlayacaksınız? mesela konu içleri, header (üst bölüm) de. Öncelikle AdSensenin onay için verdiği kodu siteniz WordPress ise header.php dosyanızın en başta bulunan <head> altına yerleştirmelisiniz.

İşaretlediğim head tagının altına ‘ adsense kodunuzu bu şekilde yapıştırın ‘

Adsense Hesabınız Etkinleştiriliyor Sorunu

Olay tam olarak şu, ziyaretçi sitenize geldiğinde o kodu görüntülenmeli o yüzden konu içlerine onay kodunu eklemelisiniz. Adsense yaptığı açıklamada, uzun süren cevap gelmeyen başvuruların kodu görüntülenmeyen sayfalara yapıştırdığını söylemiş. Konu içlerine de yapıştırdıktan sonra sorun kalmayacak.

Adsense Başvurusu yaptığınız sitenin yeni olması

Adsense başvurusu yaptığınız sitenin henüz yeni olması bunu uzatabilir. Çünkü adsense botu incelerken çoğu şeyi göz önünde bulunduruyor. Devamlılık varmı? konular kullanıcılara fayda sağlıyor mu? konular özgün mü yoksa çalıntı mı? bu gibi olayları göz önünde bulundurur. İnternette gördüğünüz 1 günde adsense aldım onaylarına takılmayın istisna durumlar olabilir. Sizde bunları görüp bir hırsla hareket etmeyin. Önerdiğim konu sayısı 20. Site yaşı ise 15 – 1 ay arası olması iyidir.

Evet bu kadardı. Bir reklamveren olarak düşünün, siz reklamınızın hangi sitede gösterilmesini istersiniz, bir içecek markasının reklamı ise, içecekle ilgili bloglarda, veya içecek yazılarında, yani doğru sitede değil mi? ona göre düşünün ve sitenize bir ziyaretçi gibi bakın. Arkadaşlarınızı sitenize sokun sitenizi siz yaptığınız için yanlışlarını göremeyebilirsiniz. Arkadaşınızı sokun o size kötü gelen şeyleri söylesin ona göre düzeltin.

En kısa zamanda Adsense almanız dileğiyle!

Reply